جلسه فوری روحانی با زنگنه درباره سقوط قیمت نفت
ایجاد شده توسط : Admin5ir111 در 19/10/2014 05:47:30 ب.ظ


به گزارش خبرگزاري اقتصاد ایران آنلاین، در این جلسه پس از ارائه گزارش بیژن زنگنه وزیر نفت از تحولات بازار جهانی نفت و تغییر در قیمت‌ها ، علل اقتصادی و سیاسی این تحولات مورد بررسی قرار گرفت.
 
همزمان با سقوط آزاد قیمت طلای سیاه در بازارهای جهانی و روشن شدن آژیر قرمز کسری بودجه در دولت ، رئیس جمهور هفته گذشته با صدور دستوراتی به وزیر نفت ایران خواستار اقداماتی به منظور جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت نفت و استفاده از ابزار دیپلماسی انرژی شد.
 
محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت با بیان اینکه سقوط قیمت نفت منجر به کاهش منبع درآمدی دولت خواهد شد، می‌گوید: هم اکنون متوسط قیمت فروش نفت ایران از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 104 دلار است.
 
این عضو کابینه دولت با تاکید بر اینکه اگر همین منوال ادامه داشته باشد در بودجه شاهد عدم تحقق منابع خواهیم بود و مناسب ترین راه برای ما کاهش هزینه هاست، می افزاید: در صورت کاهش درآمدها سعی می‌کنیم هزینه‌های جاری کم و به هزینه‌های عمرانی اضافه کنیم چرا که فعالیت‌های عمرانی در تولید موثر است و یکی از دلایل خروج از رکود، مبالغ قابل توجهی بود که از سوی دولت در طرح های عمرانی سرمایه گذاری شده بود.
 
این مقام مسئول همچنین در پاسخ به این سئوال مهر مبنی بر این که دولت برای جلوگیری از کاهش درآمدهای نفتی آیا قصد ندارد در حوزه بین الملل درخواست جلسه اضطراری با اوپک داشته باشد، اعلام می‌کند: جلسه‌ای با آقای زنگنه وزیر نفت داشتم و آقای رئیس جمهور نیز دستورات اکیدی در این ارتباط داشتند و آقای زنگنه برنامه هایی را برای اجرا ارائه کردند.


print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.