نينو کُنزلي، محقق برجسته بهداشت آلودگي هوا به ايران مي آيد
ایجاد شده توسط : Admin5ir111 در 12/11/2014 04:56:33 ب.ظ


سومين همايش ملي مديريت آلودگي هوا و صدا بيست و چهارم دي امسال در حالي برگزار مي‌شود که تعدادي از محققان برجسته حوزه آلودگي هوا در آن شرکت خواهند داشت. پروفسور کُنزلي، محقق سوئيسي که از پژوهشگران بنام در حوزه اثرات بهداشتي آلودگي هوا در دنياست هم به ايران مي آيد.

وحيد حسيني، مديرعامل شرکت کنترل کيفيت هوا و دبير سومين همايش ملي مديريت آلودگي هوا و صدا در اين باره گفت: دبيرخانه همايش 250 مقاله تخصصي در ارتباط با محورهاي همايش دريافت کرده است و اين مقالات در حال حاضر براي داوري در اختيار هيئت علمي همايش قرار گرفته است.
حسيني افزود: با توجه به اينکه همايش در تهران برگزار مي شود عمده مقالاتي که دريافت کرديم در ارتباط با آلودگي هوا و صدا در تهران است اما در ميان 250 مقاله دريافتي تعدادي از مقالات هم از دانشگاه هاي شهرهايي مثل مشهد، اهواز و اصفهان و شهرهايي بوده که آنها هم مثل تهران با مشکل آلودگي هوا مواجه هستند.
به گفته او هيات علمي همايش در سومين دوره را جمعي 35 نفره از متخصصان حوزه آلودگي هوا و صدا در کشور تشکيل مي دهند.
او در بخش ديگري از سخنانش از حضور چند ميهمان خارجي در سومين همايش آلودگي هوا و صدا خبر داد و گفت: امسال سه ميهمان خارجي خواهيم داشت و آنها در زمينه ذرات معلق و تحقيقات اپيدميولوژيک سخنراني مي کنند.
به گفته حسيني يکي از محققاني که همزمان با برگزاري سومين همايش ملي مديريت آلودگي هوا و صدا به ايران سفر مي کند پرفسور کُنزلي، محقق برجسته سوئيسي است.
نينو کُنزلي، معاون بهداشت عمومي و مناطق گرمسير و رئيس بخش تحقيقات اپيدميولوژي ( علم امراض مسري ) و بهداشت عمومي موسسه بهداشت بازل سوئيس است که با همکاري بيش از 180 دانشمند و 100 دانشجوي دکترا در رشته هاي گوناگون، پژوهش مي کند.
تحقيقات دکتر کُنزلي، استاد بهداشت عمومي مدرسه پزشکي دانشگاه بازل، بر روي اپيدميولوژي با تاکيد بر بررسي تاثير آلودگي هوا بر سلامت انسان است. او نتيجه بررسي هايش درباره تاثير آلودگي هوا بر سلامت انسان را در قالب 300 مقاله منتشر کرده است.
دکتر کُنزلي، عضو هيات مديره موسسه مطالعات آلودگي هواي سوئيس، اتحاديه بررسي بهداشت تنفسي اروپا (ECRSH)، اتحاديه هاي ESCAPE و APHEKOM، رئيس پروژه تحقيقاتي آلودگي هوا و صدا REGICOR است.

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.