لزوم افزايش سهم شهرداري‌ها از درآمدهاي عمومي کشور
ایجاد شده توسط : Admin5ir111 در 24/01/2015 03:11:56 ب.ظ


معاون مالي و اقتصاد شهري شهرداري تهران با اشاره به مالي خود، افزايش سهم شهرداري ها از درآمدهاي عمومي کشور در کاهش مشکلات شهرداري ها براي تامين نيازهاي مالي خود ضروري است.

به گزارش روابط عمومي معاونت مالي و اقتصاد شهري شهرداري تهران، مهندس "سيددادوش هاشمي" با اعلام اين مطلب  اظهارداشت: متاسفانه با رکود ساخت و ساز در کشور، درآمد شهرداري ها بسيار آسيب ديد و تامين درآمدهاي پايدار از منابع ديگر بايد مورد بررسي و توجه قرار بگيرد.
وي افزود: کلانشهرهاي کشور همواره با ارائه خدمات متنوع به شهروندان، توقعات آنان را بالا برده اند و به همين دليل شهرداري ها بايد براي رفع انتظارات مردم به فکر منابع درآمدي مطمئن باشند.
هاشمي اظهارداشت: هرچه زودتر بايد براي افزايش توجه دولت به شهرداري ها در قانون ششم توسعه برنامه ريزي کرد که تحقق اين امر با برگزاري جلسات تخصصي و داشتن همفکري و تبادل نظر ميان مديران حوزه مالي شهرداري ها امکان پذير است.
معاون مالي و اقتصاد شهري شهرداري تهران تعامل پيوسته با دولت تا رسيدن به نتيجه مطمئن براي آينده شهرداري ها را بسيار ضروري دانست و بيان اينکه شهرداري ها فقير نيستند بلکه ملاکان بي پول هستند، گفت: بايد با همفکري و طرح پيشنهادات لازم، براي تسهيل قوانين مختلف که دستيابي شهرداري ها به منابع درآمدي خود را با مشکل مواجه مي کنند، اقدام کرد.
وي در ادامه بر تدوين مشوق هاي سرمايه گذاري لازم براي جذب سرمايه هاي خارجي را ضروري عنوان کرد و گفت: تلاش براي تحقق اين امر موضوعي است که بايد از سوي تمام شهرداري هاي کلانشهرهاي کشور دنبال شود.

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.