کاهش هزينه‌هاي جاري در شهرداري پايتخت
ایجاد شده توسط : Admin5ir111 در 17/02/2015 02:56:41 ب.ظ


معاون مالي و اقتصاد شهري شهرداري تهران با تاکيد بر اينکه هزينه‌هاي جاري در شهرداري پايتخت کاهش يافته است، گفت: توجه به کاهش هزينه‌هاي جاري در شهرداري يک ضرورت بود که در دوره جديد مديريت شهري گام‌هايي اساسي و جدي در اين زمينه برداشته شد.
سيددادوش هاشمي در گفت‌و‌گو با شهرنوشت، کاهش هزينه‌هاي حامل‌هاي انرژي را يکي از مهمترين راهکارهاي کاهش هزينه‌هاي جاري عنوان کرد و افزود: شهرداري پايتخت توانسته با اصلاح سيستم‌ها‌، شبکه‌ها و بهسازي الگوي مصرف به آن دست يابد.
وي با بيان اينکه مطابق مصوبه شوراي اسلامي شهر تهران سالانه 6 درصد از هزينه‌هاي جاري شهرداري بايد کاهش پيدا کند، تصريح کرد: بايد تاکيد کنم با اشاره به تنگناهاي مالي بسيار در شهرداري‌ها‌، اعمال مديريت جدي در هزينه جاري براي تداوم روند کاهشي اين هزينه‌ها بسيار ضروري است.
هاشمي در ادامه با اشاره به اينکه در سال جاري به دليل رکود ساخت‌و‌ساز در کشور، درآمد شهرداري‌ها آسيب جدي ديد، خاطرنشان کرد: معتقدم در حال حاضر تامين درآمدهاي پايدار از منابع ديگر بايد مورد بررسي و توجه مديريت شهري قرار گيرد که شهرداري تهران بارها تاکيد کرده اين توانايي را دارد.
معاون مالي و اقتصاد شهري شهرداري تهران با تاکيد بر افزايش سهم شهرداري‌ها از درآمدهاي عمومي کشور، گفت: همچنين بايد با همفکري و طرح پيشنهادات لازم، براي تسهيل قوانين مختلف که دستيابي شهرداري‌ها به منابع درآمدي خود را با مشکل مواجه مي‌کنند، اقدام شود.
print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.